تبلیغ کنار لوگو

اندیشه زندگی کردن

 انتخاب عموم مردمان در سراسر گیتی در کشورهای مختلف با هر رنگ ونژاد وعقیده دستیابی به سلامتی , رفاه ,صلح ,ثبات وامنیت است اما با این وجود چرا  روز به روز از آنها فاصله میگیریم و با وجود تلاش ها وبرنامه ریزی ها کمتر شاهد تحقق آنها میباشیم ؟

با اندک اطلاعات وبررسی در مییابیم که این واقعیت زندگی بشر از گذشته تا حال بوده ومیباشد وعموم مردمان در سراسر جهان گرفتار این معضل بوده واکنون نیز میباشند وهیچ کشوری با هر درجه پیشرفت وتوان علمی ورفاهی در مقوله ای از موارد فوق با چالش هایی روبرو میباشد مشکل کجاست؟ وچاره چیست؟ که علارغم خواست عمومی وتلاش ها وبرنامه ریزی هاوهزینه های فراوان توفیق چندانی را شاهد نمی باشیم؟

اصل مشکل مربوط به اندیشه ورویکردهای   مثبت وخردمندانه ویا منفی ونابخردانه

ماست .

با بکارگیری از هوش وقدرت تکلم  که خداوند به ما ارزانی داشته است ابزارهای لازم برای تحقق سلامتی و رفاه وثبات وصلح وامنیت  میباشد که عموما از این ابزار ها بطور کارآمد وموثر بهره گیری نکرده ونمیکنیم در بسیاری از موارد  در طول تاریخ هوشمندی وقدرت کلام بشر از  مشکلات وگرفتاری ها وخشونت وجنگ وآسیب به منابع  انسانی و مالی پیشگیری نموده وهوشمندی وکلام انسانهای خیر خواه واندیشمند ریختن آب روی آتشی بوده که بنا به عللی شعله ور شده و از دامنه وحجم جنگ وخشونت وفجایع کاسته شده ودر موارد بسیار همین ابزارها یعنی هوشمندی و قدرت تکلم ریختن بنزین بر روی آتش بوده وآتش خشونت وجنگ را شعله ور تر نموده وبه بر دامنه خشونت وجنگ وتباهی افزوده است.

هوشمندی وقدرت تکلم ما ابزارهای خدادادی تحقق سلامتی ورفاه و ثبات وامنیت ویا بیماری وگرفتاری وخشونت و جنگ وبحران وفجایع ما بوده اند واکنون نیز میباشند .

بنابراین هوش وقدرت تکلم ما رویکرد ها ومواضع  وتصمیمات  ما را شکل میدهند که نتایج متضادی را در پی دارند ، تفاهم و درک همدیگر و بکار گیری هوشمندی و خیر خواهی و زبان نرم ولطیف وخردورزی عکس العمل های مشابه را در پی دارد که زنجیر وار پلکان تحقق سلامتی ورفاه و صلح وثبات و امنیت میباشند و اما همین هوشمندی وخودخواهی وزبان زور وتهدید ونابخردی نیز عکس العمل های مشابه را در پی دارد وزنجیر وار پلکان خشونت وجنگ وتباهی را شکل داده و میدهند.

کلیه موفقیت ها وفجایع را هوشمندی واندیشه فرد یا افرادی شکل  داده و میدهند که با فراهم شدن ساز وبرگ های لازم در نهایت موفقیت ها یا فجایع شکل گرفته ومیگیرند .اما راهکار چیست تا سلامت ورفاه وصلح وثبات وامنیت عمومی قابل تحقق باشند؟ راهکار را باید در ضمیر خود بجوییم همه خواهان برخوداری ازمنابع وامکانات میباشیم وبرخوداری عده ای وعدم برخوداری عده ای زمینه شکل گیری وبروز مشکلات وگرفتاری های ما میباشند وبرای اجتناب از آن باید در کنار هم قرار گیریم ولازمه آن اینست که همگی درک بهتری از جهان هستی وزمین داشته باشیم که حیات ما را شکل داده وهر ثانیه از زنده بودن ما در گرو هوا , آب ومنابع متعددغذایی ودارویی ومنابع متعدد انرژی آن است که زمین به ما ارزانی داشته, در هر کشور وباهر رنگ و عقیده کتاب هایی مشترک داشته باشیم و بیاموزیم که هستیم؟کجا هستیم ؟نیاز های مشترک ما چیست ؟منابع مشترک ما چیست ؟ مشکلات وگرفتاری های مشتر ک ما چیست؟ چالش ها وتهدیدات مشترک ما چیست ؟

  درک کنیم منابع زمین وسیله بقا وتکامل  بشر وانواع موجودات زمین در طول تاریخ بوده اند و به فراخور توانایی ها و امکانات خودبشر از آنها بهره گیری نموده است زمانی هوا وآب وخاک و علف زمین تنها منابع لازم برای  زنده بودن وزندگی کردن موجودات زمین بوده اند اما اکنون علاوه بر آنها تمام امکانات زیستی ورفاهی ما بدان پیوند خورده از این رو همه باید زمین را مادر حیات و تنها امکان حیات ودر خور احترام ببینیم وبرای استفاده از منابع وامکانات آن با هر رنگ ونژاد وملیت وعقیده در کنار هم قرار گیریم  لازمه آن این است که نقطه پایانی بر بر خورداری و برنده شدن خود وعدم برخورداری وبازنده شدن دیگرهم نوعان خود گذاریم تا بدین وسیله در مقابل هم قرار نگیریم ودر اندیشه از میدان راندن همدیگر نباشیم بجای آن در اندیشه موفقیت وبرنده شدن در کنار همدیگر باشیم تا هزینه موفقیت ها نیز کاهش یابد وبا کمترین هزینه سلامتی ورفاه وثبات وصلح وامنیت را شاهد باشیم وبرای حفظ  این دستاورد ها مجبور به  پرداخت هزینه های گزاف  به منابع انسانی وامکانات و دستاوردها نباشیم و این اندیشه  ومنش ها ورویکرد ها نه تنها منافاتی با هوشمندی وتوانایی ها واعتقادات وباور های هیچ کس در این کره خاکی ندارد ؛ بلکه نمایانگر اوج هوشمندی وقدرت خردورزی وتوانایی کلامی ماست و بدون آنها موجوداتی مشابه دیگر موجودات فاقد هوش واستعداد های کلامی میباشیم که قدرت ما در چنگ ودندانمان خلاصه میشود وقادر به درک وبکارگیری فراتر از غرایز نمی باشیم و تنها جنگ ونبرد تعیین کننده قلمرو و میزان امکانات ما خواهد بود.

بازدیدها: 14

درباره نویسنده

😩دانش آموخته فیزیک 🌿🌾-شاغل در آموزش وپرورش 🌳🌼💐 🌎-زمین سرای من 🌷🌴 🗻-ایران سرفراز وطن من🌿🌲🥀 ♼-سلامتی زمین وهم نوعان دغدغه من 🌺☘🌾 ⛨-اندیشه مثبت وسازنده رویکرد من 💐🌹🌸 🌱🌴⛪-کمک ویاری هم نوعان وظیفه و مسئولیت من 👀-بهزیستی و همزیستی مسالمت آمیز نهایت آرزوی من🏳🇮🇷 📩✉📨 کانال ارتباطی نظرات وپیشنهادات سایت اندیشکده زمین :09375757544

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.