تبلیغ کنار لوگو

صلح وامنیت

هر انسان سالم و مدنی با هر مذهب و سلیقه و رنگ و نژاد و ملیت در سراسر جهان خواهان تحقق صلح و ثبات و امنیت میباشد. بجز معدود انسانهای بیمار و روان پریش. پس چرا با وجود خواست  جهانی  برای تحقق صلح و امنیت شاهد فجایعی چون قحطی و جنگ و خشونت و تخریب و تباهی هستیم.

علل ظهور وبروز خشونت ها وجنگ ها وبحران ها وفجایع تاریخ وآسیب زدن انسان به هم نوعان خود  را قبل از خود خواهی ها وطمع ورزی ها وانحصار طلبی ها باید در ناآگاهی مان از ماهیت خود و زمین و نیازمان به همدیگر وزمین ,بدانیم.

 انسانیت وخردورزی وتعامل ومصالحه وهمکاری با هم نوعان؛ عامل بقا و موفقیت وپیشرفت های چشمگیر بشر در طول تاریخ بوده نه قدرت چنگ ودندان وخشونت ورزی  ؛ از این رو راه تحقق صلح و ثبات وامنیت وآسایش وپیشگیری از فجایع ؛ نوع دوستی, انسانیت وخرد ورزی  میباشد , قدرت ما درهوشمندی وهمکاری ومصالحه مان میباشد که به کمک آنها  قادر به خلق شاهکارهایی در کشاورزی وپزشکی وصنعت وفضاو…. شده ایم.

بنابراین برای تقحق صلح وامنیت و پیشگیری از فجایع ,  لازم است فرای عقاید وملیت ورنگ ونژاد؛ برای همدیگر وزمین ارزش قایل شویم وبا آگاهی از ماهیت  انسان وزمین و با مصالحه و دوستی, زیستن در کنار همدیگر را تحقق بخشیم زیرا زیستن در صلح وثبات بسیار کم هزینه تر از زندگی در نفرت وتخاصم و دشمنی میباشد  بنابراین باید آگاهی های لازم از ماهیت خود و زمین داشته باشیم ودر اندیشه بهزیستی وهمزیستی مسالمت آمیز باشیم وبا هر تفکر و رنگ وزبان ونژاد وملیت ؛با تعامل وگفتگو ومصالحه منافع مشترک ایجاد کنیم وهمه برای تحقق آنها بکوشیم و برای حل وفصل مشکلات وچالش ها ودستیابی به صلح وثبات وامنیت پایدار وپیشگیری از فجایع در کنار هم قرار گیریم , هم پیمان شویم وهم پیمان بمانیم.

بازدیدها: 8

درباره نویسنده

😩دانش آموخته فیزیک 🌿🌾-شاغل در آموزش وپرورش 🌳🌼💐 🌎-زمین سرای من 🌷🌴 🗻-ایران سرفراز وطن من🌿🌲🥀 ♼-سلامتی زمین وهم نوعان دغدغه من 🌺☘🌾 ⛨-اندیشه مثبت وسازنده رویکرد من 💐🌹🌸 🌱🌴⛪-کمک ویاری هم نوعان وظیفه و مسئولیت من 👀-بهزیستی و همزیستی مسالمت آمیز نهایت آرزوی من🏳🇮🇷 📩✉📨 کانال ارتباطی نظرات وپیشنهادات سایت اندیشکده زمین :09375757544

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.