تبلیغ کنار لوگو

قانون عمل وعکس العمل

  قانون سوم نیوتن :برای هر عمل ؛عکس العملی است برابر با آن اما در جهت مخالف آن .

این قانون طلایی نیوتن است که علاوه بر کارکرد های حل مسایل فیزیک در حوزه  حل مسایل اجتماعی حرفهایی برای گفتن داردکه از آن غافل هستیم ودر این بخش به آن می پردازیم ابتدا لازم است از عمل و عکس العمل ها درک درستی داشته باشیم  تا بفهمیم برای عکس العمل های مطلوب ما چه عمل هایی لازم است تا در دستیابی به اهداف خود موفق باشیم.

عکس العمل یا واقعیات زندگی چه مطلوب وچه نامطلوب  محصول عمل یا عمل هایی است که کسی یا کسانی آنها را تحقق بخشیده اند.

عکس العمل ِیا اثر؛ باز خورد ونتیجه یک عمل یا فعالیت اثر آفرین می باشد که ما آنها را مشاهده می کنیم و عمل یا همان فعالیت اثر آفرین درپشت  عکس العمل یا اثر پنهان  می باشندکه کمترکسی در پی شناخت ودرک عمل می باشد .

ممتاز شدن یک دانش آموز ویا برنده شدنش در یک مسابقه عکس العمل می باشد که به چشم همه می آید اما تلاش هاوفعالیت هاو هزینه های ممتاز شدن وبرنده شدن کمتر به چشم می آید ومورد توجه قرار می گیرد. به همین خاطر از تعدادبسیار دانش آموزانی که در صدد الگو برداری از وی  برای کسب موفقیت می باشند تعداد بسیارکمی پشت پرده ممتاز شدن و برنده شدن ؛یعنی تلاش وپشتکار وبرنامه ریزی وهزینه ها ی لازم را می بینند ودر نتیجه در دستیابی به موفقیت بسیاری  از آنها نا کام می باشند این مثالی از هزاران موفقیت وشکستی است که هر روز وهر ساعت برای خود رقم می زنیم چون از پشت پرده عکس العمل هایی مانند  سلامتی-حوادث ناگوار وخونین-اختراعات -موفقیت های شغلی -و….. بی اطلاعیم با زندگی مشکلات وگرفتاریهای زیادی داریم .

انجام عمل یا تلاش وفعالیت وهزینه کردن برای خلق  اثرات یاعکس العمل های دلخواه  تنهابا انجام کارهای سخت وطاقت فرسا لزوما نتیجه نمی دهدو تنها هزینه هایی را برایمان ایجاد میکند هم چنانکه اگر یک کشاورز دانش ومهارت وتجربه کافی در کشاورزی نداشته باشد خود را هم از فرط کار وفعالیت از پای در آورد نتیجه مطلوب خود را بدست نمی آورد و هزینه هایی را از این راه برخود تحمیل میکنداما یک کشاورز دانا وبا تجربه با کمترین هزینه ها بهترین محصولات را نولید میکند .

بنابراین عکس العمل دانایی وتوانایی وتجربه یک کشاورز موفقیت و تولید محصول را در پی دارد در نتیجه تنها با درک پشت پرده  اثرات میتوانیم عمل یا فعالیت ها و هزینه هایی را انجام دهیم که ما را بهدستیابی به هدف وتولید محصول یاری نماید . نوع رویکرد های ورفتار های فردی واجتماعی هر یک از ما عکس العمل های آموزش های خانواده وجامعه می باشند . بنابراین رشد وپیشرفت و موفقیت وناکامی وشکست و فساد وتباهی  وخوی وخصلت های ما عکس العمل  آموزش ها ومهارت ها واصول تربیتی  می باشند که در وجود ما نهادینه شده است و شرایط و اوضاع احوال هر جامعه  در هر زمان  عکس العمل و تصویری روشن از عملکرد های آموزشی وتربیتی گذشته آن جامعه میباشد . پیشرفت ورفاه وثبات وامنیت واقتدار عکس العمل  توانمندی وکارآمدی سیستم  های آموزشی وپرورشی میباشد و آسیب ها وفجایع وبحران ها حکایت از نقص ها وناکارآمدی های سیستم های آموزشی و پرورشی یک جامعه میباشند ,باید نقایص وناکارآمدی ها را شناخت وبرطرف کرد تا عکس العمل آنها یعنی سلامتی وپیشرفت وثبات وامنیت  اقتدار در جامعه تحقق یابد.

بازدید: 2

درباره نویسنده

😩دانش آموخته فیزیک 🌿🌾-شاغل در آموزش وپرورش 🌳🌼💐 🌎-زمین سرای من 🌷🌴 🗻-ایران سرفراز وطن من🌿🌲🥀 ♼-سلامتی زمین وهم نوعان دغدغه من 🌺☘🌾 ⛨-اندیشه مثبت وسازنده رویکرد من 💐🌹🌸 🌱🌴⛪-کمک ویاری هم نوعان وظیفه و مسئولیت من 👀-بهزیستی و همزیستی مسالمت آمیز نهایت آرزوی من🏳🇮🇷 📩✉📨 کانال ارتباطی نظرات وپیشنهادات سایت اندیشکده زمین :09375757544

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.