فروردین ۱۵, ۱۳۹۹

پرسش ۵/چرا و چگونه؟


 

 

برای گزینش  مسئول و مدیر سالم و توانمند چه باید کرد؟

راه مطمین برای ایجاد مسئول و مدیر لایق از مدرسه و درس و معلم سرچشمه میگیرد. چنانچه در تمام کشور های پیشرفته شاهدیم آموزش مبانی تربیتی درست و اصولی و مهارت های کلامی وحرفه ای و نهادینه کردن آنها در وجود کودکان از آنها نوجوانانی شرافتمند و مدنی وکاردان میسازد که بر طبق سلیقه ومهارت های خود در جهت ارتقای توانایی های خود تلاش کرده و آموزش ها ومهارت های خود را در جامعه وسیله خدمت خود قرار داده وتبدیل به جوانانی مدنی وماهر شده که در کار وحرفه خود علاوه بر رعایت موازین مدنی وقوانین خود الگوهایی برای دیگر کودکان شده وجامعه ای پویا و شکوفا را شکل میدهند.

 آنانی که علاقهمند به مدیریت ومسیولیت باشند وصلاحیت های علمی ومهارتی لازم را داشته باشند میتوانند متقاضی تصدی مسیولیت باشند اگر هر متقاضی تنها با رای ونظر کارشناسان  تعیین وبرای مدت معین به خدمت گرفته شود ودر صورت موفقیت وداشتن شرایط لازم  مسیولیت شخص قابل تمدید  باشدخدمت رسانی  عینیت می یابدوراه بر سو استفاده از مسیولییت بسته شده وشاهد شکوفایی وسلامت جامعه خواهیم بود.

برای مسیولیت های بزرگتر  نیاز به مسیولین خبره تری میباشدکه دارای کارنامه  موفقت آمیزی تری بوده  گه امورتوسط کارشناسان پیشنهاد شده و با رای ونظر عموم برای مدت معیین انتخاب وبه گمارده شده وبیلان کاری خود را سالانه به کارشناسان ارایه نماید.

انسانهای تحصیل کرده واجتماعی ومتخصص و شرافتمندوفروتن وخبره و خیر خواه ونجیب وعلاقمند به خدمت  برای مسیولیت به هر راه وروشی متوصل نمیشوند وبرای بدست گرفتن زمام امور خود را به آب وآتش نمی زنند بلکه بر اساس سوابق درخشان خودقبول مسیولیت مینماید.

آسیب های اجتماعی که اغلب کشور ها را گرفتار کرده وهزینه های زیادی را برایشان ایجاد نموده ,انتخاب های خارج از این قاعده و مبتنی بر اعتماد و آزمایش وخطامیباشد از طرف دیگر بکار گیری این قاعده  در  اغلب کشورها موجبات پیشرفت وشکوفایی آنها را فراهم نموده است و آسیب هاوگرفتاری های فردی واجتماعی آنها در مقایسه با دیگر کشور ها به مراتبط کمتر نموده است.

پس کسی که برای تصدی مسیولیتی خود را به آب وآتش میزد وبه هر وسیله ممکن متوسل میشوند حداقل شرافت وتواضع لازم را ندارد و قابل اعتماد نیست وتصدی مسیولیت را به برای نیل به اهداف شخصی یا باندی خود میخواهد  نه  برای خدمت رسانی به جامعه .

بازدیدها: 7

درباره نویسنده

😩دانش آموخته فیزیک 🌿🌾-شاغل در آموزش وپرورش 🌳🌼💐 🌎-زمین سرای من 🌷🌴 🗻-ایران سرفراز وطن من🌿🌲🥀 ♼-سلامتی زمین وهم نوعان دغدغه من 🌺☘🌾 ⛨-اندیشه مثبت وسازنده رویکرد من 💐🌹🌸 🌱🌴⛪-کمک ویاری هم نوعان وظیفه و مسئولیت من 👀-بهزیستی و همزیستی مسالمت آمیز نهایت آرزوی من🏳🇮🇷 📩✉📨 کانال ارتباطی نظرات وپیشنهادات سایت اندیشکده زمین :09375757544

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.