رویکرد های سایت

 

 

زندگی بخشیدن هنر آفریدگار است و زندگی کردن هنر ما و زمین ,زمین  زندگی کردن و همزیستی مسالمت آمیزمان با همدیگر .

این وب سایت پایگاهی در جهت زندگی کردن , بهزیستی و همزیستی مسالمت آمیزمان با همدیگر  میباشد .

بطور کلی برای زندگی کردن و بهزیستی وهمزیستی مسالمت آمیزمان با همدیگر  آگاهی و تواضع وانسانیت و خرد ورزی  لازم است .  اگر بفهمیم وبپذیریم که موجوداتی مشابه هم هستیم در رنگ ها ونژاد ها وملیت ها وباور های متفاوت که در نقاط مختلف ازیک کره واحد پراکنده شده ایم که این کره  واحد خانه همگی ماست ؛ مصالحه وهمزیستی مسالمت آمیز در آن  غیر ممکن نیست.

  زمین تنها خانه ایمن ودر دسترس ماست که وقتی درون خانه ایم آن را بی نهایت بزرگ  می بینیم و هنگامیکه از آن فاصله میگیریم و از نزدیک ترین ایستگاه یعنی ایستگاه فضایی (۳۸۰ کیلومتری سطح زمین)به آن می نگریم, در مقایسه با عظمت خلقت ؛دیگر آن را آنقدر ها هم بزرگ نمی بینیم , وقتی از فاصله های دورتر مثلا از انتهای منظومه شمسی تصاویر آن را مشاهده میکنیم ,آن را بی نهایت کوچک  می یابیم .

  این کره بی نهایت کوچک و در عین حال بینهایت بزرگ ما تنها خانه ایمن شناخته شده و در دسترس ومشترک همه ما در جهان هستی می باشد و سلامتی وآسایش ما در آن مستلزم خردورزی واندیشمندانه زیستن میباشد . بنابراین  این خانه مشترک یعنی زمین  ما ؛مقدس و در خور احترام است و ما با تمام وجود به آن  محتاج و وابسته ایم ,واگر اهمیت آن را برای زیستن را به درستی درک کنیم و از ماهیت خود وزمین آگاه باشیم  زمین را در خور احترام میدانیم ورویکرد های خردمندانه ومتمدنانه ای درپیش میگیریم وبا  هر رنگ ونژاد واعتقاد وملیت تن به مصالحه وزندگی مسالمت آمیز میدهیم.

 اگر بپذیریم در هر جایگاه وموقعیت  فردی واجتماعی که قرار داریم عکس العمل عوامل وراثتی و محیطی منحصر به فرد خود میباشیم ,خود را برتر از دیگران در نظر نمیگیریم . وقتی شاهد رفتار نابخرادانه همدیگر هستیم درک کنیم که بروز رفتارهای نابخردانه  در یک فرد نتیجه عوامل متعددی  میباشند که در وجود یک فرد عینیت می یابد؛ رویارویی و مقابله با فرد پاک کردن صورت مساله است باید عوامل  موثر  در شکل گیری رفتار ها و رویکردهای منفی و اشتباه یا اصطلاحا پشت پرده رفتارهای نابخردانه را ببینیم و با در پیش گرفتن رفتار و رویکردهای مثبت وخردمندانه مسایل ومشکلات را متمدنانه حل وفصل نماییم. بی تردید پشت پرده تمام رفتار ها ورویکردهای مثبت یا رفتار ها و رویکرد های منفی آموزش های خانواده وجامعه میباشند و راه ارتقا وبهبود هر دوی آنها آموزش وپرورش توانمند وکارآمد میباشد که باید همگی در جهت تحقق آن تلاش کنیم . همواره خود را محتاج به هم نوعان خود ببینیم و هم نوعان خود را دوست بداریم و به بهانه های مختلف از هم نوعان خود, برای خود دشمن نسازیم وبارویکردهای مثبت وسازنده وگفتگو ومصالحه اهداف خود را  متمدنانه خواستار شویم.

اگر چه اندیشه سایت مبتنی بر آگاهی بخشی  از ماهیت انسان وزمینی است که بر روی آن روزگار می گذرانیم اما به تعداد انسانهای روی زمین جهان بینی وعلایق وسلایق ونیازهای متفاوت وجود دارند بنابراین علاوه بر مقالات فرهنگی واجتماعی در زمینه های مختلف و متناسب با اهداف سایت مطالب مثبت و آموزنده وکاربردی ومتنوعی پیش کش میشوند و امید است تغییرات مثبت وسازنده در زندگی مان درپی داشته باشند.
دوستان وکاربران گرامی سایت چنانچه رویکرد های سایت را گام هایی درست ,در جهت بهزیستی وهمزیستی مسالمت آمیز می دانید ضمن معرفی سایت به دوستان وآشنایان خود ,همکاریتان را از سایت دریغ نفرمایید .

 

رویکرد سایت فرهنگی -اجتماعی اندیشکده زمین “myearthlive.com”  اندیشمندانه زیستن با آگاهی  از ماهیت خود وزمین میباشد که  نادیده گرفتن آنها انواع آسیب ها وگرفتاری های اجتماعی را در سطوح خرد وکلان موجب شده  ومنابع انسانی ومالی فراوان در کام آنها تباه شده و میشود.

 منافع مشترک ما ایجاب میکند که همدیگر را بهتر بشناسیم وبا هر باور وتفکر و عقیده وملیت ورنگ ونژاد در کنار هم قرار گیریم ,زمین را سرمایه مشترک و تنها خانه ایمن خود بدانیم , نیاز مان به زمین وهمدیگر را همواره در نظر داشته باشیم و در جهت تحقق منافع مشترک تلاش کنیم. اگر همگی به فرصت ها وچالش های کلان ومشترک واقف شویم ؛ از فرصت ها برای شناخت وبرطرف کردن چالش ها استفاده میشود و تمام انرژی وتوان فکری ومنابع وامکانات موجود , بجای تقابل با هم ,صرف تقابل با مشکلات وچالش های مشترک میشود ودر نتیجه سلامتی ورفاه وثبات و امنیت مشترک و بهزیستی و همزیستی مسالمت آمیز با کمترین هزینه ها قابل تحقق میشوند.

سایت اندیشکده زمین در این جهت می اندیشد و اندیشمندانه تلاش دارد تا با بینش  علمی و منش متمدنانه از گرفتاری ها وآسیب های اجتماعی  که در اثر نا آگاهی و رویکردهای اشتباه بوجود می آیند و به اتلاف منابع انسانی ومالی فراوان می انجامد در سطوح خرد و کلان پیشگیری شود و مسایل ومشکلات قبل از اینکه بحرانهایی را شکل دهند مورد بحث وگفتگو قرار گیرند و آنها را  کنترل کنیم و راه حل های  اصولی ومتمدنانه ومنصفانه ای برای  آنها اتخاذ کنیم تا منابع و امکانات برای تقابل مان با همدیگر هزینه نشوند بلکه منابع وامکانات را  صرف رفع متمدنانه گرفتاری ها وآسیب های اجتماعی نماییم وکوشش کنیم از طریق فرهنگ گفتگو ومدارا ومصالحه منافع مشترک ایجاد کنیم و در کنار هم با تدبیر وخرد ورزی  آنها را تحقق بخشیم.

موضوعات اساسی سایت را مقالاتی فرهنگی و اجتماعی تشکیل داده  که در گفتارهایی دسته بندی شده اند و مقالات تکمیلی و پاسخ به سوالات اساسی در صفحه اصلی ارایه میشوند با کلیک روی صفحه تصویر به توضیحات آن رهنمون میشویم.

دوستان واندیشمندان گرامی با همکاریتان از طریق جیمیل سایت ,ما را در اشتراک گذاری کاربردی ترین ومفید ترین مطالب مورد نیاز جهت بهزیستی و همزیستی مسالمت آمیز یاری فرمایید تا بهترین رویکرد ها را بشناسیم و با خردورزی آنها را بکار گیریم .

andeshkdezamin@gmail.com

 

بازدید: 186

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.